17.01.2020
Aizvadīts 17. Lielais labdarības Robežtirgus

Šogad pasākums 11. un 12. maijā pulcēja 320 tirgotājus no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un Ungārijas.

 

Stādu tirgotāju pieteikumu šogad bija īpaši daudz. Tirgotāji atzina, ka šogad ir izteikti lielāka interese par stādiem no pircēju puses un daudzi divu dienu laikā notirgoja visu līdzi paņemto preci. Rūpniecības preču tirgotāji priecēja apmeklētājus ar plašu apģērbu un apavu piedāvājumu, kā arī mūzikas diskiem, grāmatām un makšķerēšanas piederumiem. Pārtikas zonā varēja iegādāties visdažādāko produkciju: Latvijā ražotus saldumus, kūpinātas zivis, pašceptu maizi, gardu sieru, medu un tējas, kā arī svaigus dārzeņus. Amatnieki tirgoja pašu darinātās lietas – koka izstrādājumus, metāla kalumus, rotas, dizaina elementus, pat pulksteņus veidotus no skaņu platēm.

 

Īpaši izveidotajos tirdzniecības namiņos savu preci piedāvāja vietējie tirgotāji, Walk alko stipros dzērienus, SIA “Party Corner” balonus un svētku dekorus un TLMS “Saulīte” austus paklājiņus un citas rokām darinātas lietas.

 

Pirmās tirgus dienas svarīgs notikums bija VI Starptautiskais desu un gaļas festivāls, kurā ar savu produkciju piedalījās 10 pārtikas ražotāji. Vairākums dalībnieku festivālā piedalās gadu no gada. Desu un gaļas festivāla žūrija atzina, ka katru gadu dalībnieki aizvien vairāk piedomā pie produkcijas kvalitātes, unikalitātes un garšas uzlabošanas. Šogad žūrijai bija sarežģīts uzdevums no 61 gaļas izstrādājumu veida izvēlēties labākos.

 

Pasākuma laikā bērniem bija iespēja izmantot piepūšamās atrakcijas, aplūkot mini Zoodārzu. Jauniešiem un pieaugušajiem iemēģināt roku loku šaušanā un braucienā ar kajakiem pa Pedeles upi. Ļoti lielu interesi mazākajiem tirgus apmeklētājiem izraisīja burtu spēle “Burtiņš”, kura tapusi sadarbībā ar atsaucīgajiem Valkas novada uzņēmējiem  no SIA "Vārpas -1" kolektīva, Valkas Tūrisma Informācijas biroju un  Valkas Mākslas skolu. Savukārt radošajās darbnīcās varēja darboties gan lieli, gan mazi, veidojot skaistus ziedus no konfektēm un papīra, kā arī darboties ar mālu.

 

Robežtirgus nav iedomājams bez labdarības loterijas, kuru ik gadu rīko Valkas Rotary klubs. Visas 480 biļetes ir pilnas un katram apmeklētājam, kurš iegādājās loterijas biļeti tika kāds mazāks vai lielāks laimests. Paldies individuālajiem ziedotājiem un Valkas pilsētas un novada uzņēmējiem par to, ka katru gadu atbalstāt, ziedojat un dodat iespēju notikt labdarības loterijai.

 

Robežtirgus otrajā dienā-svētdienā, kultūras programmas pasākumu ietvaros, sveicām māmiņas īpašajā Māmiņdienas koncertā, kur notika arī Valgas pagasta goda mātes apbalvošana. Pasākumā piedalījās Valkas un Valgas pilsētas bērnu kolektīvi, Laura Krastiņa un Merlyn Uusküla.

 

12.maijā pārstāvji no Ungārijas vēstniecības Latvijā tirgus apmeklētājus cienāja un deva iespēju iegādāties Ungārijai raksturīgo gulašu zupu, pašceptos konditorejas izstrādājumus un Ungārijas vīnus.

 

17.Lielā labdarības Robežtirgus apstiprinātajam mērķim “Valkas un Valgas pilsētu izdaiļošana” šogad iegūtā naudas summa ir 16115 EUR, kuru sastāda tirgotāju dalības maksa Robežtirgū, kā arī Ungārijas vēstnieka Latvijā Ferenca Bāņai tirgū iegūto līdzekļu ziedošana Robežtirgus mērķim. Labdarības loterijas ienākumi, savukārt, tiks novirzīti mērķim – “Soliņu izveidei un uzstādīšanai Strautu ielas pagarinājumā virzienā uz estrādi”.

 

Tirgus organizatori vēlas pateikties visiem – dalībniekiem, apmeklētājiem un visiem iesaistītajiem, kuri, rūpējās par kārtību, drošību tirgus laikā un gādāja par patīkamu atmosfēru.

 

Uz tikšanos 18. Lielajā labdarības Robežtirgū!

 

Informāciju sagatavoja:

Valkas novada Tūrisma un informācijas birojs.

 

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.