Strenči

Strenču novads ir pašvaldība Vidzemes ziemeļaustrumos, kurā apvienota bijušā Valkas rajona Strenču pilsēta, Sedas pilsēta ar lauku teritoriju, Jērcēnu pagasts un Plāņu pagasts. Robežojas ar Valkas, Smiltenes, Beverīnas un Burtnieku novadiem. Novada centrs ir Strenču pilsēta, kas ir Strenču novada centrs Gaujas krastā. Nozīmīgs mežrūpniecības, transporta un medicīnisko pakalpojumu centrs. Tā kā Strenči ir "izauguši" no mežrūpniecības un koku pludināšanas, tad tautā Strenčus agrāk mēdza saukt par "Gaujas plostnieku galvaspilsētu". Katru gadu maijā Strenčos tiek svinēti plostnieku svētki.

 

Strenču novads atrodas ainaviskā apvidū – Ziemeļvidzemē. Strenču novada iedzīvotāji lepojas ar saviem kultūrvēsturiskiem un dabas objektiem. Kā, piemēram, Gaujas plostnieks, Strenču Psihoneiroloģiskās slimnīcas tornis un muzejs, Kaņepju dižozols, Jērcēnu akmens un vēl daudzi citi apskates objekti.

 

Novada iedzīvotāji uzsver: “Mēs esam bagāti, jo mums ir Jērcēnmuiža, esam temperamentīgi, jo mums ir Sedas pilsēta. Mēs esam atpazīstami, jo mums ir Starptautiskā Plostnieku pilsēta – Strenči. Esam gudri, jo mums ir sava Gaismas pils. Mūs visus vieno Gauja.”

 

Atklāj Ziemeļvidzemi Strenču novadā!

 

Plašāka informācija: http://www.strencunovads.lv/turisms 

 

Gaujas plostnieks. Foto: http://mapio.net/s/64826524/

 

Kaņepju ozols. Foto: A.Klepers

 

Gauja. Foto: http://www.countrybox.info/adm/LV/7628378/Strenci/