31.08.2021
“Võru õlletehas” rada jaunas alus šķirnes un atjauno zīmolu

Apritējuši nepilni divi gadi, kopš Valkā bijušā robežkontroles punktā savu darbību uzsāka alus darītava “Võru õlletehas”. Tā pazīstama ar savu ražoto gaišo alu “Cimze Kraft Lager”, kas nosaukts par godu pedagogam un latviešu tautasdziesmu apdarinātājam Jānim Cimzem.

 

Šovasar vietējā darītava ir radījusi trīs jaunas, nefiltrētas un nepasterizētas alus šķirnes. Jauno alu vienojošais nosaukums ir „Robežalus”, kas radīts par godu darītavas atrašanās vietai. Lai padarītu darītavu atpazīstamāku Latvijas tirgum, tie ir iekļauti jaunā zīmolā – “Alus darītava “Cimze””. Uz jaunā zīmola etiķetes minēta gan Valka, gan Valga, un atspoguļots viens no robežpilsētas galvenajiem simboliem – robežstabs.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Ivo Leitis,

Valkas novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību speciālists

 

 

 

„Robežalus Speciālais“ lāgertipa alus ar izteiksmīgāku iesala garšu, lielāku saldumu un izteiktāku apiņu noti.

 

„Robežalus Tumšais“ ir lāgertipa alus, kas radīts no Vācijā ražota iesala. Alus pamatā ir brūvēts ar karameļu miežu iesalu, bet neierasti tumšajam alum – alkohola saturs ir tikai 4,5%.

 

„Robežalus Vieglais“ ir viegls lāgertipa alus, kas radīts no Vācijā ražota iesala. Tam piemīt viegla karameļu garša un neuzmācīga apiņu pēcgarša.

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.