11.02.2016
Valkas novads Starptautiskajā tūrisma izstādē „BALTTOUR 2016”

No 5. līdz 7.februārim Rīgā, Ķīpsalā norisinājās 23. starptautiskā tūrisma izstāde-gadatirgus „Balttour 2016”, kas šogad vienkopus pulcēja 850 tūrisma uzņēmumus un to pārstāvjus no 41 pasaules valsts. Iepazīt jaunākos un labākos piedāvājumus bija ieradušies vairāk nekā 26 tūkstoši interesentu, no kuriem 5,3 tūkstoši bija tūrisma nozares profesionāļi un aicinātie viesi.

 

Tūrisma izstāde-gadatirgus „Balttour 2016” ir plašākā un nozīmīgākā tūrisma izstāde Baltijā, kurā tika pārstāvēts arī Valkas novads stendā „Ziemeļu stīga” kopā ar Naukšēnu, Rūjienas un Mazsalacas novadiem. Auto ceļš Ziemeļu stīga ved ceļotājus gar pierobežu un pārsteidz ar unikāliem apskates objektiem un aktivitātēm, kas liek atkal un atkal šeit atgriezties.

 

Valkas novads izstādes apmeklētājus iepazīstināja ar informāciju par apskates objektiem, ekskursijām, novada mājražotājiem, daiļamata pārstāvjiem, šī gada pasākumu plānu, kā arī citu ar novadu saistītu informāciju. Valkas stenda apmeklētājiem bija iespēja nogaršot un iegādāties Valkas novada, Kārķu pagasta zemnieku saimniecības „Dzintari” ražoto godalgoto meža ziedu medu, bišu maizi un ziedputekšņus. „Ziemeļu stīgas” stendu rotāja Valkas novada tautas daiļamata meistares Līvijas Kreiles austie darbi, Mārītes Kalniņas veidotie krāšņie lupatu deķi, kā arī Valkas tautas lietišķās mākslas studijas „Saulīte” vadītājas Ineses Pētersones un citu studijas rokdarbnieču austie darbi – linu šalles, lakati, priekšauti un citi.

 

Visas trīs izstāžu dienas pie stenda „Ziemeļu stīga” bija vērojama rosība. Apmeklētāji labprāt aprunājās ar katra novada pārstāvi, uzdeva sev interesējošus jautājumus, kā arī paņēma piedāvātos informatīvos izdales materiālus. Daudzkārt cilvēki pienāca, lai padalītos ar saviem iespaidiem, kad apciemoja Valkas novadu un atzina, ka labprāt paviesotos Valkā atkārtoti. Apmeklētāji šogad vairāk izrādīja interesi par dabas takām, novada mājražotājiem un amatniekiem, lielākajiem pasākumiem novadā un Valkā/Valgā, kurus varētu apvienot ar ceļošanu, ūdenstūrismu, velo ceļošanu un citām aktivitātēm.

 

Kā katru gadu, arī šogad izstādē ieguldītais darbs un pavadītais laiks vērtējams pozitīvi. Apmeklētāji ieguva sev interesējošu informāciju, bet Valkas novads jaunus kontaktus un sadarbības partnerus.

 

Foto: www.travelnews.lv

 

Foto: Diāna Glušonoka

 

Foto: Diāna Glušonoka

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.