15.02.2016
Valkas novads pārstāvēts starptautiskajā tūrisma izstādē „Tourest 2016”

No 12.-14. februārim Tallinā norisinājās ikgadējā starptautiskā tūrisma izstāde „Tourest 2016”. Izstāde tika izvietota divās zālēs - vienā sevi prezentēja Igaunijas pilsētas un apriņķi, savukārt otrā tūroperatori, tūrisma uzņēmēji, kā arī Latvija ar vienotu stendu „Latvia. Best Enjoyed Slowly” (Izbaudi Latviju nesteidzoties!). Stendā apmeklētājus ar Latviju, tās novadiem, reģioniem, kempingu iespējām, izmitināšanu, veselības aprūpi un citu informāciju iepazīstināja pārstāvji ar tūrismu saistītām organizācijām, tostarp arī no Valkas novada Tūrisma informācijas biroja.

 

Valkas novada pārstāvji apmeklētājus iepazīstināja ar Valku/Valgu, Valkas novadu, apskates objektiem, kurus ir vērts apmeklēt, kā arī iepazīstināja ar gada lielākajiem pasākumiem. Apmeklētāji gan vairāk interesējās kopumā par Latviju vai konkrētu Latvijas novadu, taču labprāt arī uzklausīja informāciju par mazajām pilsētām un paņēma informatīvos bukletus. Daudzi atzina, ka daudzkārt ir bijuši Valkā/ Valgā, jo tieši šeit šķērso Igaunijas-Latvijas robežu dodoties uz Latviju, tādēļ bija ieinteresēti uzzināt par apskates objektiem dvīņu pilsētās. Aktīva rosība pie Latvijas stenda bija vērojama visas trīs izstādes dienas, taču vislielākais interesentu skaits bija izstādes otrajā dienā – 13.februārī.


Tā kā Valka ir dvīņu māsa pilsētai Valgai un sevi pozicionē arī kā Valka/Valga, tad darbinieki no Valkas tūrisma informācijas biroja prezentēja novadu un pilsētu Valgamā apriņķa stendā kopā ar Valgu, uzrunājot potenciālos ceļot gribētājus un piedāvājot iepazīties ar Valkas novada informatīvajiem bukletiem un gada pasākumu plānu.


Tika sagatavoti arī informatīvie bukleti Igaunijas tūrisma centriem un izstādes laikā tie tika pasniegti Igaunijas pilsētu pārstāvjiem, kas palielinās iespēju, ka lielāks Igaunijas ceļotāju skaits iepazīs Valkas novadu un to arī apmeklēs.


Izstādē pavadītais laiks vērtējams pozitīvi. Tika aicināti potenciālie pilsētas apmeklētāji, notika pārrunas, informācijas un kontaktu maiņa ar Igaunijas apriņķu pārstāvjiem, kas, iespējams, nākotnē paaugstinās tūristu skaitu Valkas novadā un vairos Valkas atpazīstamību Igaunijas tūrisma tirgū.

 

Teksts - Diāna Aņina

 

Tourest 2016
Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.