24.02.2017
Valkā norisināsies Bērnu un jauniešu teātra festivāls „TEĀTRA BUMERANGS”

Šī gada 28. un 29. aprīlī Valkā norisināsies Valkas novada Bērnu un jauniešu centra „Mice”  un Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas sadarbībā ar Valkas novada domi un Latvijas Kultūras akadēmiju rīkotais Bērnu un jauniešu teātra festivāls “Teātra bumerangs”.

 

Festivāla mērķis ir rosināt bērnus un jauniešus teātra kā mākslas veida izziņas procesā. Teātra festivāla uzdevums ir veicināt bērnu un jauniešu teātru attīstību Latvijas pierobežā.

         

Organizators rekomendē izvēlēties māksliniecisko materiālu, kas vērsts uz sociālās un kultūras pieredzes ieguvi, apmaiņu, emocionālā intelekta attīstību, vērtību sistēmas veidošanos un tikumu izkopšanu, kā arī kultūrtelpas izpratni.

 

Bērnu un jauniešu teātra festivāla „Teātra bumerangs” tēma ir „LAIKMETS UN VĒRTĪBAS JAUNIEŠU ACĪM”. Par izvēlētā repertuāra autortiesību un autoratlīdzības ievērošanu atbild kolektīva vadītājs.

 

28. aprīlī no plkst. 11:00 – 12:00 notiks festivāla dalībnieku ierašanās un reģistrēšanās Valkas pilsētas kultūras namā.

 

Pa dienu vidu kultūras namā notiks Latvijas Kultūras akadēmijas mācībspēku meistarklases, kurās varēs piedalīties atbraukušo kolektīvu dalībnieki, pedagogi, interesenti. Divu meistarklašu vadītāji ir zināmi: būs LKA docente Rita Lūriņa (Skatuves kustība) un  prof. J.Siliņš (Teātra vēsture). 

 

Plkst. 18:00 notiks Bērnu un jauniešu teātra festivāla “Teātra bumerangs” svinīgā atklāšana. Vakara izskaņā festivāla dalībniekus priecēs Valkas un novada jauniešu muzikālās apvienības un DJ.

 

29. aprīlī no plkst. 10:00 Valkas pilsētas kultūras namā notiks teātru kolektīvu sagatavoto izrāžu skate.

Žūrija, kurā būs teātra  profesionāļi, vērtēs iestudējumus, tiks noteikti labākie aktieriskie sniegumi.

         

Pieteikuma anketu dalībai festivālā iesniegt līdz 2017. gada 20. martam, sūtot uz e-pastu: bjc[uz]valka[punkts]lv Pieteikumam jāpievieno izrādes videomateriāls (līdz 2 min.) un afiša.

         

Festivāla norisi nodrošina Valkas novada dome. Papildu izdevumu segšanai noteikta dalības maksa no kolektīva:

  • 20 un vairāk  dalībnieku - 15.00 EUR, t.sk. PVN;
  • mazāk kā 20 dalībnieku - 10.00 EUR, t. sk. PVN.

 

 Teātra festivāla NOLIKUMS

 

 

Informāciju sagatavoja:

Valkas novada domes

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Aksana Markoviča

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.