16.05.2018
Latvijas un Igaunijas Līgo dižkoncerts “Līgojam Valkā kopā ar igauņiem!”

23. jūnijā Valkas brīvdabas estrādē pirmo reizi Latvijas un Igaunijas valstu vēsturē tik vērienīgi svinēs Līgo - no plkst. 09:00 - 15:00 pie estrādes būs “Vislatvijas Jāņu gadatirgus”, savukārt plkst.22.00 skanēs Latvijas un Igaunijas Līgo dižkoncerts “Līgojam Valkā kopā ar igauņiem!”.

 

Koncertā uzstāsies mākslinieki no Latvijas un Igaunijas - Ginta Krievkalna, Ivars Cinkuss, Lorija Vuda Cinkusa, Samanta Tīna, Jānis Buķelis, Žoržs Siksna, Viktors Lapčenoks, Birgita Sarapa, Getera Jāni, jaunais talantīgais solists Artūrs Biķernieks un citi. Pasākumu vadīs Vita Balčunaite un Margus Abels. Organizatori sola, ka uz skatuves būs vairāki pārsteigumi. Ieeja estrādē - no 20.00.

 

“Mūsu vēsturē ir daudz kopīga ar igauņiem, un viņu loma Latvijas neatkarības izcīnīšanā ir ļoti liela. Tāpēc pavisam loģiski, ka Latvijas un Igaunijas simtgades gadā  gribam sarīkot vērienīgus svētkus, kur latvieši un igauņi kopā svinētu vasaras saulgriežus”, stāsta Valkas novada domes mērs Vents Armands Krauklis.

 

Šajā dienā Igaunijā svin arī Uzvaras dienu jeb Cēsu kaujas gadadienu, un tie ir tādi paši svētki kā Lāčplēša diena Latvijā.

“Valgas pagasta vadībai ideja par kopīgu līgošanu ļoti patika, tāpēc brīvdabas estrādē būs vērienīgs koncerts ar Latvijas un Igaunijas mākslinieku piedalīšanos, balle un, protams, “Vislatvijas Jāņu gadatirgus”. Pateicoties uzņēmēju atbalstam, šoreiz svētki būs bez maksas. Ļoti ceram, ka sabrauks latvieši un igauņi no vistālākajiem Latvijas un Igaunijas nostūriem”, atklāj V.A.Krauklis. 

 

Pēc dižkoncerta un nakts balles, kas sāksies pusnaktī, visi aicināti piedalīties pliko skrējienā. Starta sākums - saullēktā, un skrējiena uzvarētājam organizatori sola īpašu balvu.

 

Ieeja – brīva.

Pasākumu organizē SIA “PRODUCENTS” sadarbībā ar Valkas novada domi. Pasākuma ģenerālsponsors – “Alko 1000”. Atbalsta – SIA “Woltec”, Latvijas radio 2, LNT, SIA “McĀbols”, SIA “29one” un SIA “Mego”.

 

Informāciju sagatavoja:

Zane Brūvere - Kvēpa

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Valkas novada dome

Tālr.:64707486

Mob.tālr. 26444002

www.valka.lv

www.facebook.com/Valkasnovads

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.