05.10.2016
Kori "Gaudeamus", "Cantus fortis" un "Ziemeļstīga" sadziedās Valkā

15.oktobrī plkst. 16.00 Valkas pilsētas kultūras namā uzstāsies RTU vīru koris GAUDEAMUS (mākslinieciskais vadītājs Ivars Cinkuss, diriģenti Rihards Rudzītis un Jānis Ungurs), SIA "Latvija Statoil" jauktais koris CANTUS FORTIS (mākslinieciskais vadītājs Ivars Cinkuss, diriģente Ilona Dzērve) un Valkas novada sieviešu koris ‘’Ziemeļstīga’’ (diriģente Karīna Pundzjus).

 

RTU vīru koris „Gaudeamus” dibināts 1959. gadā un nu jau vairāk nekā desmit gadus ir Latvijas vadošais vīru koris. Pēdējā desmitgadē koris ir izdevis sešus kompaktdiskus ar latviešu koru klasikas, latviešu mūsdienu mūzikas, Rietumeiropas koru klasikas un krievu pareizticīgo baznīcas pērlēm, tostarp Sergeja Rahmaņinova monumentālo kora ciklu „Vesperes”. 2006. gadā izdotais pareizticīgo mūzikas albums „Manas dvēseles tērpu apskaidro” kā labākais akadēmiskās mūzikas albums tika izvirzīts Latvijas mūzikas ierakstu kompāniju Gada balvai.

 

Savas darbības laikā „Gaudeamus” sniedzis vairāk nekā 800 koncertu dažādās Eiropas valstīs, ASV, Austrālijā, Dienvidāfrikā un Ķīnā, uzstājoties arī tādās pasaulslavenās koncertzālēs kā Vīnes „Musik Verein” un Pekinas imperatoru „Aizliegtās pilsētas” koncertzālē. Kopš 1989. gada koris ir piedalījies daudzos starptautiskos konkursos, kur ieguvis dažādas balvas un godalgas, tostarp zelta medaļu Pasaules koru olimpiādē Ķīnā 2006. gadā. 2014. gadā Pasaules koru olimpiādē Rīgā koris ieguva zelta medaļu vīru koru kategorijā un izcīnīja čempiona titulu.

 

„Gaudeamus” vairākkārt sadarbojies ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, pēdējoreiz atskaņojot Ludviga van Bēthovena operas „Fidēlio” koncertversiju. Kopš 1999. gada kori saista regulāra muzikāla sadarbība ar Liepājas Simfonisko orķestri, atskaņojot pasaules vīru koru repertuāra lielas formas darbus. Starp pēdējo gadu nozīmīgākajiem atskaņojumiem minami Luidži Kerubini „Rekviēms”, Kurta Vaila „Berlīnes rekviēma” Latvijas pirmatskaņojums, Jāņa Lūsēna „Magnifikāta” pasaules pirmatskaņojums, kā arī Johannesa Brāmsa kantātes „Rinaldo” Latvijas pirmatskaņojums.

 

„Gaudeamus” īpaši rūpējas par jaunas latviešu vīru koru mūzikas rašanos. Pēdējās sezonās koris pasūtinājis un pirmatskaņojis vairāku mūsdienu latviešu komponistu skaņdarbus. To autori ir Maija Einfelde, Uģis Prauliņš, Rihards Dubra, Edgars Račevskis, Andrejs Selickis, Niks Gothems un Juris Kulakovs. „Gaudeamus” pirmatskaņotie skaņdarbi ir nozīmīgs pienesums mūsdienu latviešu kora mūzikas literatūrā.

 

Par savām radošajām aktivitātēm koris „Gaudeamus” un diriģents Ivars Cinkuss ir saņēmuši Rīgas domes 2005. gada balvu kora mūzikā.

 

SIA „Latvija Statoil” jauktais koris "Cantus Fortis" reiz tika dibināts, gatavojoties Dziesmu svētkiem, lai jebkurš uzņēmumā strādājošs cilvēks varētu izbaudīt šo svētku kopības prieku. Prieks izrādījās tik liels, ka koris dzied vēl šobaltdien, arvien pieaudzējot gan prieku, gan muzikālās intereses un spējas.

 

Valkas novada sieviešu koris ‘’Ziemeļstīga’’ dibināts 2011. gadā, bet savu skaisto nosaukumu cēli nes kopš 2013. gada. Korī dzied dalībnieces no Valkas pilsētas, Valkas, Zvārtavas un Kārķu pagastiem. Līdz 2015. gada vasarai kori vadīja Liene Babre, bet kopš 2016. gada- diriģente ir jaunā un talantīgā Karīna Pundzjus.

 

Koncerta programmā mīlas lirika un garu pacilājoša latviešu mūzika.

 

Biļešu iepriekšpārdošana. To cena: 2 eiro, skolēniem, pensionāriem 1 eiro, ģimenes biļetes 3 eiro.

 

Informāciju sagatavoja:

Valkas pilsētas kultūras nama

Kultūras metodiķe

Līga Pandalone

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.