02.02.2017
Iepazīties ar „Ziemeļu stīgu” jūs aicina četri novadi – Valkas, Naukšēnu, Rūjienas un Mazsalacas

Auto ceļš Ziemeļu stīga ved ceļotājus gar pierobežu un pārsteidz ar unikāliem apskates objektiem un aktivitātēm, kas liek atkal un atkal šeit atgriezties. Nāciet un iepazīstieties ar amatnieku no sirds gatavotiem roku darbiem, nogaršojiet mājražotāju gardumus, uzziniet par aktīvās atpūtas iespējām un apskates objektiem, kurus apvij brīnumaini stāsti un leģendas.

Valkas novads un Valka

Izstādē Balttour2017 Valkas novads iepazīstinās ar Valkas pilsētu (senāk WALK), kas ir viena no sešām dvīņu robežpilsētām pasaulē, kuras centru pārdala divu valstu robeža. Vieta, kur paveras unikāla iespēja pilsētas centrā vienlaikus atrasties divās valstīs – ar vienu kāju stāvot Latvijā, ar otru – Igaunijā, vienā rokā turot saldējumu, otrā rokā – “jäätis”. Latvijas Valka ir Igaunijas Valgas dvīņu pilsēta pa kuru pastaigājoties bieži pat nevar pamanīt, ka esi nokļuvis citā valstī. Atbrauciet un palūkojiet, kurā rokā saldējums izkusīs ātrāk – Latvijas ziemeļos vai Igaunijas dienvidos! Ieklausieties, vai Varžupītes vardītes kurkst latviešu vai igauņu mēlē!
Valkas novads ir bagāts ar unikāliem piedāvājumiem – iespēju pārnakšņot baznīcā, apskatīt kukaiņu viesnīcu, apmeklēt Vijciema čiekurkalti, kas pasaules mērogā ir unikāla ar savu vēstures elpu un aktīvo darbību mūsdienās, kura jau vairāk nekā 100 gadu ziemā silti smaržojot pēc sveķiem un dūmiem, palīdz atvērties čiekuram un dienasgaismu ieraudzīt tā dvēselei – sēklai. Izmantojiet iespēju apskatīt Jānim Cimzem - skolotāju skolotājam veltīto ekspozīciju ar vaska figūru. Briežu dārzs „Jasmīni” piedāvā apskatīt 150 graciozos briežus un stirnas, bet p/s „Kalnbundas” saimniece pasniegs jāšanas sporta pamatus un ziemā piedāvās izbraukt ar zirga vilktām kamanām un ragavām.
Esiet sveicināti Latvijas un Igaunijas krustcelēs – Valkas novadā!

Naukšēnu novads

Kas tad mūsos tik īpašs? Kuram gan nav zināms, ka Latvija pati par sevi ir ļoti skaista!
Naukšēnu novads ir viena neliela daļa skaistās Latvijas dabas!
Mūsu vēsture ir saistīta ar Naukšēnu muižu, senāk sauktu par Schwarzenbrunn. Šodien pie sakoptās Naukšēnu muižas pils ieejas Jūs sagaida divas lauvas, kuras rotā arī Naukšēnu novada simboliku. Kopā ar gidu iespējams izstaigāt siernīcu, klēti, iepazīt muižas vēsturi. Turpat netālu apskatāma unikālā, 2006.gadā celtā estrāde – mušelis.
Agneses Vaļinieces tekstilmākslas darbnīcā varēsiet ieprovēt savu roku radošajās darbnīcās, atpakaļceļā nepabrauciet garām Jēču dabas takai, kurā ir virkne unikālu dabas un kultūrvēstures veidojumu - Jēču bļodakmens, Pugu akmeņu krāvumi, Kraujiņu milzakmens, ganības, zirgi-tarpāni un taurgovis u.c.
Laiski izbraukt ar kondolu «Ruhjas Donalds» pa mierīgo Rūjas upi, atpūsties un paēst, kā arī izbaudīt dažādu veidu pirtis piedāvā kūrmājas «Rūjas Nāras».
Naukšēnu Disko soli izdejot un uzzināt tā rašanos, iespējams Naukšēnu Cilvēkmuzejā, kur nopērkami arī vietējie suvenīri.
Vasaras sezonā baudāmas zemenes vietējā saimniecībā, sārtākiem vaigiem noteikti jānodegustē Naukšēnu vīni, kā arī jāpagaršo Valmieras minerālūdens un dažādu garšu rapšu eļļas. Gardi paēst un atpūsties aicina viesu māja «Ķoņu dzirnavas». Zirgu mīļotājiem iespējamas izjādes uz zirga, bet turpat blakus vērts apmeklēt arī Eriņu mototrasi, kā arī «uzmest aci» unikālajai Eriņu muižai.
Mēs atšķiramies ar to, ka mūsu novadā atrodas lielākais drumlins Austrumeiropā- Ķoņu kalns, kurā izveidota «Akmens izziņas taka», kur apmeklētāji var iepazīties ar interesantiem akmeņiem, kas ledājam atkāpjoties ir nokļuvuši Ķoņu kalnā.
Noteikti apskatāma «Baltijas ceļa» piemiņas zīme - septiņu rokās sadevušos cilvēku silueti, Unguriņu robežpunktā uz Latvijas – Igaunijas robežas, kur ik gadu latvieši un igauņi no jauna izjūt vienotību un atceras 1989.gada notikumus.
Atbrauciet un redzēsiet paši!


Rūjiena – zaļā mākslas pilsēta!
Ja esiet nolēmuši paceļot, atpūsties un pie reizes uzzināt par dzīvi laukos un mazpilsētās, tad brauciet pa autoceļu ,,Ziemeļu stīga”, izmantojiet tūrisma karti vai savu laptopu….un dodieties ceļā.
Latvijā Rūjienu atpazīst pēc garšīgā un daudzveidīgā Rūjienas saldējuma. Bieži mūsu pilsētiņai piedēvē saldējuma galvaspilsētas statusu. Mēs paši Rūjienu vairāk saistām ar mākslu. Daudzi Latvijā un pasaulē pazīstami mākslinieki ir dzimuši Rūjienā, te ir vairākas mākslinieku darbnīcas, mākslas skola un mākslas darbi, kas grezno pilsētu.
Mūsu lepnums ir trīs tēlnieka Kārļa Zemdegas veidotie pieminekļi. Uz vecās koka apbūves fona tie izskatās vareni.
Tas, ko iepazīsiet šeit Rūjienas novadā, ir patiesi jauki Latvijas lauku cilvēki, kuru saimniecības izceļas ar ko īpašu. Saimnieki jums izrādīs savas saimniecības, pacienās ar īstiem lauku labumiem – medu, pienu, zivīm, pankūkām un ķirbju sukādēm. Amatnieki iepazīstinās ar savu arodu un ļaus izmēģināt pašiem.
Uzzināsiet kā top Rūjienas saldējums, kā cep maizīti un gatavo linu audumus. Varēsiet sajust, kur slēpjas mazpilsētas burvība! Kopā ar pilsētas gidu uzzināsiet kāpēc ,,Sējējam” kaklā rēta, kur atrodas Glendonas kalni, ko Gulbenes Gulbis un Ventspils Ļeņins dara Rūjienā, kāds bija R.Slokenberga īsākais sprediķis, no kādām ogām gatavo muraku zapti, kāpēc japāņi Rūjienā iestādīja sakuru….
Rūjienā varēs aprunāties rūveniešu valodā.
Varēsiet apmeklēt Japānas istabu un apskatīt oriģinālo kimono kolekciju.
Šogad piedāvājam bagātīgu kultūras programmu – Rūjienas pilsētas svētkus, Rūjienas vārda dienas svinības, Saldējuma Festivālu, ,,3x3 nometni”, Miķeļdienas pasākumu ,,Ķirbis ienāk pagalmā”, dažādas mākslinieku izstādes un citus tradicionālos svētkus.
Esat mīļi gaidīti Rūjienas novadā!


Mazsalacas novads – Mazs novads ar lielu atbalsi!
Mazsalacas novads atrodas Latvijas pašos ziemeļos un robežojas ar Alojas, Burtnieku, Rūjienas novadiem un Igauniju. Mazsalacas novada iedzīvotājiem ir priekšrocība dzīvot skaistas upes Salacas krastos. Salaca plūst cauri novada teritorijai, līdz ar to varam uzskatīt to par vienu no Mazsalacas novada dārgumiem, jo tā piedāvā ne tikai iespēju atpūsties pašiem, bet arī sniegt mūsu viesiem pakalpojumus, kādus citur neatrast, piemēram, Skaņā kalna klints – nekur citur Baltijā nav iespējams dzirdēt tik skanīgu atbalsi, kāda tā ir pie Skaņā kalna klints – dabas izveidotas unikālas koncertzāles.
Skaņā kalna klints atrodas Skaņā kalna dabas parkā un ir tās ievērojamākais objekts, taču ne mazāk ievērības cienīgi ir arī citi parkā sastopamie dabas objekti, kā piemēram, Vilkaču priede, Eņģeļu ala, Velna ala, Skābuma baļļa, Rūķu taka, Neļķu klintis, kā arī izveidotā Putnu taka ar koka skulptūrām. Tā kā Skaņā kalna dabas parks atrodas Salacas ielejā, tad to ir iespējams vērot ne tikai pa sauszemes ceļiem, bet arī no upes puses, izbaudot braucienus ar laivām pa Salacas mierīgajiem ūdeņiem. No Salacas puses skatam paveras smilšakmens atsegumi un daudzās alas, kuras, pārvietojoties pa sauszemi, nemaz nevar redzēt, piemēram, Lielā X- ala, kas, iespējams, ir lielākā ala Baltijā. Salaca ir iecienīts ūdens tūristu objekts visas Latvijas mērogā un pārsvarā šie ūdens ceļojumi sākas tieši pie Mazsalacas, kas ir vēl viens iemesls, lai vispirms izbaudītu pastaigu Mazsalacā un Skaņā kalna dabas parkā un pēc tam dotos lejup pa upi, apskatot iepriekš redzēto no cita skatupunkta.


Mazsalacas novada burvība slēpjas ne tikai dabas skaistumā, bet arī tā vēsturē un kultūras pieminekļos. Kā Mazsalacas novada viena no ievērojamākajām celtnēm minama Valtenberģu muiža ar tās kompleksu, kuras stāsts sākas jau tālajā 16. gadsimtā ar barona Falkenberga ierašanos. Mazsalaca Latvijas un pasaules vēsturē iegājusi arī ar velosipēdu meistara Gustava Ērenpreisa vārdu, taču šejienieši ar ne mazāku lepnumu atceras arī šī paša aroda meistaru Voldemāru Veidi. Atceroties aizgājušos laikus, Mazsalacas novadam ir radusies jauna tradīcija – jau septīgo gadu jūlijā Pilsētas svētku ietvaros tiek organizēti Velosvētki, kuros godinām Ērenpreisu, kā arī velkam no saviem šķūnīšiem laukā velosipēdus (gan senos, gan mūsdienu) un dodamies parādes braucienā līdz pat Skaņā kalna klintij... savukārt, decembrī Skaņā kalna dabas parks iemirdzas tūkstošiem sveču gaismiņās un sākas piedzīvojums – pasaka “Sveču mežs Skaņajā kalnā”.
Nāc.. un tiekamies Mazsalacas novadā! Pie mums ir ko redzēt, dzirdēt, sajust un izgaršot!
Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.