15.03.2019
Fonds "1836" aicina uz pārgājienu posmā no Ērģemes uz Valku 16. – 17. martā

1836 divu dienu pārgājiens Ērģeme - Valga - Valka.

Turpinot iepazīt Latvijas pierobežas pilsētas, projekta "Aplido, apceļo, apmīļo Latviju" ietvaros, 16. - 17. martā dosimies uz Igaunijas pierobežu, lai divu dienu pārgājienā iepazītu 1836 Ziemeļmeitas ceļa kultūrvēsturisko mantojumu, cilvēku neizsīkstošo darba saparu un dabas pievilcību Valkas novadā.

Gājiena plāns:

16. marts:

10.30 tikšanās Valkas Autoostā (Rīgas iela 7) // Gājēju reģistrēšanās,

10.55 Ar sabiedrisko transportu izbraucam uz Ērğemi,

11.17 ierodamies Ērģemē un dodamies caur Ērģemes centru uz Ērģemes pilsdrupām, pa ceļa piestājot DUS Ērģeme, kurā var iegādāties slaveno Mūrbūdas sidru, kas tur pat netālie tiek ražots. Iesim gan Ērģemes baznīcas drupas (Ērģemes Evaņģēliski luteriskā baznīca bija viens no skaistākajiem dievnamiem Latvijā. Šogad aprit 440 gadu, kopš baznīca un draudze pirmo reizi pieminēta vēsturniekiem zināmajos rakstos), līdz beidzot sasniegsim iespaidīgās Livonijas ordeņa pils drupas,

11.50 Ērģemes pilsdurpās pievienojas gājēji, kam ērtāk ir startēt no Ērģemes // Rīta aplis, saskaitīšanās un dodamies uz Valgu.

Nonākuši pie Pedeles muižas, ieturēsim pusdienu pauzi ar savām līdzi paņemtajām maizītēm.

Senajā Pedeles muižas teritorijā saglabājusies muižas pils, dzirnavas un klēts- magazīns, bet senos laikos bijusi arī tvaika kokzāģētava un ķieģeļnīca. Turpat līdzās vēl urdz strautiņš, kura dzidrumu un dzestrumu varēsim nobaudīt.

Nonākuši Valkā palūkojamies uz pilsētu no baznīcas torņa. Pie baznīcas iekustināsim ceļa sirdi 1836 stabiņā un tālāk dodamies iestiprināties kādā no vietējām ēstuvēm. Tie kas vakarā grib doties atpakaļ uz Rīgu, dodas uz autobusu, kas no Valkas Autoostas attiet 18.40 un Rīgā iebrauc 22.05 (SAO) (6.75 €).

Savukārt 19.20 attiet autobuss no Valkas uz Ērģemi (1,10 Eiro) lai Šoferīši nokļūtu pakaļ savām personīgajām automašīnām.

Ja jau, tad jau - tiem, kas vēlas izbaudīt 100% Valkas pilsētas garu - nakšņo Valkā.Nakšnošana:

Nakšnošana uz grīdas ar saviem matracīšiem un guļammaisā - maksā 8€ no cilvēka ar brokastīm;

Nakšņošana labiekārtotā numuriņā ar brokastīm - 20€ no personas (Rezervāciju jāveic katram personīgi viesu namā "Jumis", Rīgas iela 12a - 64722108, 26240635 ).17. marts:
(Pabrokastojuši pēc savas izvēles)

10.00 Rīta aplis pie Valkas baznīcas,

10.30 dodamies iepazīt Valkas un Valgas pilsētas kultūras pieminekļus, izstaigāsim Pedeles dabas takas un izbaudīsim pierobežas atmosfēru šķērsojot robežu.

Uz Rīgu atpakaļ dodamies ar vilcienu 16.41 no Valgas, Rīgā iebraucam 19.48 (biļetes cena 5.60€).


Dalība gājienā: 7 eiro (iekļaujot transfēru, ziedojumus apskates vietās un organizatoriskos izdevumus), bērniem (7 - 16 gadi) - 3 eiro ; bērniem līdz 7 gadu vecumam - bezmaksas. (Gājienā nepilgadīgas personas drīkst piedalīties tikai kopā ar pilgadīgu personu, kas uzņemas pilnu atbildību par nepilgadīgās personas drošību un rīcību).

PIESAKIES GĀJIENAM: ANKETA 

NB! Gājiena dalībniekiem jābūt līdzi derīgai Pasei vai ID kartei.

Tehniskā informācija:

  • Gājēji nodrošinās ar uzkodām ceļā un pusdienām;
  • Ieteikums nodrošināties ar siltu dzērienu, ko malkot ceļā;
  • Gājējiem jānodrošinās ar atstarojošiem elementiem apģērbā;
  • Piedaloties gājienā, gājējs apņemas ievērot ceļu satiksmes drošības noteikumus un uzņemas atbildību par savu rīcību un veselības stāvokli;
  • Izvēlieties ērtu un laikapstākļiem atbilstošu apģērbu (dodamies uz Latvijas Ziemeļiem);
  • Gājējam atdaloties no grupas, gājējs pats uzņemas atbildību par savu tālāko maršrutu;
  • Gājiena laikā tiks fotogrāfēts un filmēts. Materiāls tiks izmantots 1836 ceļa publicitātei.

 

Informācija pieejama mājaslapā - http://1836.lv/valka-1836-cela-dargumi-posma-no-ergemes-uz-valku-16-17-marta/

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.