15.01.2016
Vidzemes karte 2013

Vidzeme ir viens no četriem vēsturiskajiem Latvijas novadiem un atrodas Latvijas ziemeļaustrumos. Vidzeme paliek atmiņā ar ievērojamo dabas skaistumu, daudzveidīgo kultūrvēsturisko mantojumu un tautas tradīcijām.

 

Vidzemē var gan izbaudīt gleznaino upju un ezeru skaistumu, priecāties par mežu, pļavu, pakalnu un ieleju veidotajām dabas ainavām, gan sajust vēstures elpu viduslaiku pilīs, muižās un romantiskajos parkos. Nozīmīgāko kultūras un arhitektūras mantojumu glabā senākās Vidzemes pilsētas, katra ar savu šarmu, vēsturi un kultūru.

 

Tūristus vilina daudzveidīgais aktīvā tūrisma piedāvājums – piedzīvojumu parki, ūdenstūrisma un velo maršruti, slēpošanas kalni un trases, taču uz nesteidzīgu atpūtu aicina lauku mājas un dažādu amatnieku darbnīcas, kas piedāvā kā lauku labumu baudīšanu un pēršanos pirtiņās, tā arī līdzdarbošanos, apgūstot kādu no senajiem latviešu arodiem.

 

Neaizmirstamu atpūtu sniegs pastaigas pa Gaujas Nacionālo parku un Vidzemes jūrmalu, kurā atrodamas gan smilšainas pludmales, gan akmeņaini līcīši un pat smilšakmens klintis.

 

Kartes pieejamas šādās valodās:

 

  latviešu (4.4 Mb)    
  angļu (4,4 Mb)    
  vācu (4,4 Mb)    
  krievu (4,4 Mb)    
  lietuviešu (4,4 Mb)    
  igauņu (4,4 Mb)
Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.