13.01.2016
Gaujas kultūrvēsturiskā taka

Karte šeit

 

Gaujas / Koivas kultūrvēsturiskā taka garums ir 60 km, no tiem puse ir Latvijā un puse Igaunijā. Takā pavisam ir 42 apskates objekti, pie kuriem ir izvietoti stendi ar informāciju latviešu, igauņu un angļu valodā. Kultūrvēstures mantojuma takā ir iespējams iepazīties ar vēsturisku notikumu un darbu lieciniekiem. Dažādi objekti stāsta par mežsaimniecības vēsturi, senām robežām un ceļiem, bet akmens krāvumi mežos liek minēt tā veidotāju nolūkus.

Visā garumā taka izbraucama ar velosipēdu, Igaunijā ir arī 2 km kājāmgājēju posms, bet takas Latvijas daļas apskatei var izmantot automašīnu. Takas sākums Latvijā atrodas Strenču novada Plāņu pagasta Oliņās, kur apskatāms informatīvais stends ar takas shēmu. Igauņu pusē taka sākas Mustjogi upes labajā krastā netālu no tās ietekas Gaujā.

Gaujas kultūrvēsturiskā taka izveidota  Igaunijas – Latvijas programmas projekta “Neapzinātās kultūras mantojuma vērtības kopējā dabas un kultūras telpā” ietvaros, veikta kultūrvēstures mantojuma inventarizācija pēc agrākā teritoriāli administratīvā iedalījuma Limbažu, Valmieras, Valkas un Alūksnes rajonā un četros Igaunijas rajonos – Tartu, Polvas, Viru un Valgas.

Takas vai stenda bojājuma gadījumā, lūgums sazināties ar Valkas TIB : +371 64725522 vai tib[uz]valka[punkts]lv 

 

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.