08.01.2016
Kokšu ezeru dabas taka

Kokšu ezeru dabas taka atrodas īpaši aizsargājamā dabas teritorijā „ Ziemeļgauja”.  Gar taku izvietotajos 16 stendos  atrodama  informāciju  par īpaši aizsargājamām dabas teritorijām, par Ziemeļgauju un tās dabas bagātībām  –mežu un ūdeņu biotopiem, dažādu sugu dzīvotnēm, putniem un dzīvniekiem.

 

Kokšu ezeru virkni veido Dibena, Dziļais, Zāļu un Leišu ezeri, kuriem cauri tek Gaujas kreisā krasta pieteka Kokšupīte. Ezeru vidējais dziļums 8-14m. Ejot pa taku, pareizo ceļu palīdzēs atrast virzienu  norādes un krāsu marķējums uz kokiem,  jāievēro, ka labajā pusē visu laiku jābūt ūdenim – vai nu kāds no ezeriem, vai Kokšupīte.

 

Taka veidota tā, lai katrs varētu  veikt saviem spēkiem piemērotāko maršrutu. Ejot  apkārt tikai Zāļu ezeram,  jāveic  2,7 km, apejot Zāļu un Dziļo ezerus jārēķinās ar noietiem 4, 5km, bet ja izvēlēsies garāko maršrutu – apiet apkārt visiem trīs ezeriem, tad maršruta garums būs  apmēram 7 km.

 

Var veikt arī 7 km garu apli ar velosipēdu, taču velosipēdistiem jārēķinās ar to, ka informatīvie stendi izvietoti kājāmgājēju takā.

 

Kājāmgājēju maršruta veikšanai piemērotākie apavi būs tādi, ar kuriem  vari noiet pa kādu resnāku baļķi, gan iebrist  kādā mitrākā vietā.

 

Atcerieties, ka ugunskuru drīkst kurināt tikai pie ezeriem izveidotajās atpūtas vietās un  atkritumus izmest tiem paredzētajos konteineros!

 

Kokšu ezeru dabas taku 2011.gadā ierīkoja Dabas aizsardzības pārvalde ar  Latvijas Valsts mežu Austrumvidzemes mežsaimniecības finansiālu atbalstu.

 

Gida pakalpojumi
DAP  vides inspektori: Rūta Zepa, tālr. 26361362, Jānis Pērle, tālr. 26222682.
Apsaimniekotājs
DAP Vidzemes reģionālā administrācija un a/s Latvijas valsts meži.
 
 
Atrašanās vieta: Valkas pagasts, Valkas novads
Lat: 57.6748505, Lon: 26.0672716
Atrašanās vieta kartē: šeit
Kartes avots: Baltic maps
 
 
Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.