10.05.2021
Valgas - Valkas Dvīņu pilsētas centrs

Valgas-Valkas Dvīņu pilsētas centra projekta mērķis ir apvienot Igaunijas pilsētu Valgu un Latvijas pilsētu Valku – veidojot kopēju pārrobežu pilsētas telpu.

 

Projekta izstrādes laikā ir uzbūvēts jauns Valkas centrālais laukums, kas tiks izmantots kultūras pasākumiem, brīvdabas tirgiem un cita veida saietiem. Laukuma dienvidu daļā starp kokiem ir bērnu rotaļu laukums un parka soliņi. Šī teritorija ir piemērota mierīgai atpūtai un pārdomām.

 

Laukuma ziemeļu daļā nav izvietotas parka mēbeles, tāpēc tas ļauj organizēt daudzveidīgus āra pasākumus. Laukumā uzbūvētais portiks / skatuve ir piemērots dažāda veida aktivitātēm vai izrādēm, jo ​​tā atrodas augstākā līmenī nekā laukums un padara portiku uztveramu kā skatuvi. Starp abu pilsētu centrālajiem laukumiem, kas savieno Valgas un Valkas baznīcas, izbūvēta gājēju iela.

 

Valgas pusē netālu no Ramsi ūdensdzirnavām tapis moderns skeitparks. Tas bērniem un pusaudžiem sniedz līdz šim nebijušas iespējas pavadīt brīvo laiku un sportot. Skeitparka elementi ir apvienoti no betona un metāla. Tāpat blakus Ramsi ūdensdzirnavām izveidots laukums brīvdabas kultūras pasākumiem. Laukuma apvidū ir uzstādīti stacionāri soliņi, no kuriem iespējams vērot dažādus kultūras pasākumus. Sadarbībā ar Igaunijas Nacionālā mantojuma pārvaldi plānots saglabāt Ramsi ūdensdzirnavu drupas un pārveidot tās par skatu platformu.

 

Projekta ietvaros tika atdzīvināta arī Varžupītes / Konnaojas apkārtne un izveidots tā sauktais “Ojas parks” kopā ar jauniem ainavu dizaina, velosipēdu un gājēju celiņiem. Robeža starp divām valstīm tagad kļuvusi vairāk kā starpposma zaļā zona, kas ir pilna ar takām, aicina iedzīvotājus staigāt no vienas pilsētas uz otru, aizmiglojot robežu un savienojot Valgas un Valkas iedzīvotājus.

 

Lai atvieglotu robežas šķērsošanu jaunajā centrālajā zonā, pāri Varžupītei / Konnaojai uzbūvēts jauns gājēju tilts. Šis tilts ir paredzēts tikai gājējiem, un tas ir pilnīgi jauns robežas šķērsošanas punkts. Jaunā tilta vidū uzstādītas šūpoles, kas ļaus cilvēkiem šūpoties no Latvijas uz Igauniju un atpakaļ. Zaļā  zona un celiņi savieno Valkas pilsētas laukumu tieši ar Pedeles atpūtas zonu.

 

 

 

 

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.