29.03.2023
Radošas atpūtas vieta "Kaģumciems"

Teju divdesmit gadus Andris Krieviņš ar ģimeni darbojas bioloģiskajā lauksaimniecībā, kas tiek attīstīta, lai saglabātu Latvijas un Ziemeļgaujas unikālo vērtību – parkveida pļavas. Esošajā bioloģiskajā saimniecībā tiek audzēti gaļas liellopi – Skotu Hailandes un Šarolē šķirnes govis, kā arī zirgi un aitas, kas videi draudzīgā un ilgtspējīgā veidā uztur un atjauno pļavas un Latvijai raksturīgo ainavu.

 

Kaģumciems atrodas aizsargājamo ainavu apvidū "Ziemeļgauja", te ir visi nosacījumi radošas atpūtas vietai, kur pilsētas dzīves nogurdinātie var rast klusumu un mieru. Saimniecības īpašnieks Andris Krieviņš ir profesionāls fotogrāfs un radoša personība. Viņa dēls Niklāvs ir apguvis keramikas prasmes un sācis iekārtot podnieka darbnīcu. Ģimene dūšīgi strādājusi, lai izveidotu lauku tūrisma atpūtas vietu un darbotos saskaņā ar ekotūrisma principiem.

 

Eiropas garās distances pārrobežu pārgājienu maršruta "Mežtaka" ("The Forest Trail") 12. ceļa posms Zaķi–Gaujiena ved cauri Kaģumciemam, kur Gauja – baudījums ūdens tūristiem, makšķerniekiem un dabas vērotājiem – no ceļa ir vien 100 metru attālumā. Savukārt ceļa gājēji var veldzēties priežu silu spirgtajā gaisā – sēņot, ogot, vērot putnu un meža radību rosību vai, atlaižoties saules sasildītajās sūnās, sajust dabu un izbaudīt tās skaistumu.

 

https://baltictrails.eu/lv/forest/poi/4217?1

Kaģumciems kā atpūtas vieta ir iekļauts projekta “Upesoga” Gaujas maršrutā.

https://upesoga.lv/lv/marsruti/river/2-gauja/

 

 

kagumciems@gmail.com

+371 26101361

www.facebook.com/kagumciems

“Kaģumciems”, Zvārtavas pagasts, Valkas novads, LV-4735

GPS: 57.573553, 26.350989

 

 

 

 

 

 

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.