13.01.2016
8.janvārī Valkā viesojās fonds „1836”

8.janvārī Valkā viesos ieradās fonds „1836”, lai prezentētu Apes, Naukšēnu un Valkas novada pārstāvjiem projektu „Aplido, apceļo, apmīļo Latviju”, kura ietvaros plānots izvedot taku 1836 km apkārt Latvijas pierobežai.

2018.gadā Latvija svinēs savu simto dzimšanas dienu un, gatavojoties šim notikumam, fonds 1836 aicina uzdāvināsim mūsu valstij ko paliekošu! Visiem kopā izveidot 1836 kilometrus garu taku apkārt Latvijai, jo tik gara ir Latvijas sauszemes robeža.

 

Lai paveiktu diženo dzīvē, ir jāapzinās kas tu esi. Savu būtību var apjaust tikai iepazīstot savu māju, sētu, zemi. Tad tiešām savu spēku iegūstam! Šis darbs tika aizsākts, lai apzinātos savas zemes bagātību, iedzīvinātu ritējumu vietās, kurām pieskaramies viss mazāk. Nav māmiņai mazāk mīlamu bērnu: mūsu zeme ir līdz pēdējam robežstabiņam, meža ķērpītim un tik tālu cik skatiens no mākoņkalna sniedzas, tā azotē jāsasilda. Mūsu zeme ir plaša, tā atrodas ne tikai ap Rīgu.

Fonda pārstāvis Enriko Plivčs tikšanās laikā stāstīja par fonda iecerēm un plāniem, kā arī iepazīstināja klātesošos ar jau paveiktiem darbiem projekta ietvaros.

Enriko stāsta “Top dāvana Latvijai simtgadē – vēlamies 1836 km garo Latvijas robežu atdzīvināt tūrisma takā, visu šo maršrutu sadalot 100 - 18,36 km garos posmos. Projektu esam uzsākuši 2015.gada maijā un pabeigsim 2018.gadā. Mūsu projekta nosaukums „Aplido, apceļo, apmīļo Latviju”. Mēs ticam, ka apceļojot, aplidojot un apmīļojot Latviju jebkādā veidā, to iepazīstam no jauna un tai iedarbinām jaunu enerģiju. Mēs plānojam apiet apkārt Latvijai ar kājām, apbraukt ar riteni, ar mašīnu. Līdz 2018.gadam mēs iepazīsim un izzināsim Latvijas kultūrvēsturiskās vērtības, izveidosim ceļošanas infrastruktūru ar naktsmītnēm, izklaides un atpūtas vietām, tādējādi veicinot cilvēku fizisko, emocionālo un garīgo labklājību, un stiprinot vienotību iedzīvotāju starpā. Kā arī izveidosim aprakstu par Latvijas kontūras apceļošanu, iemarķēsim taku un sniegsim praktiskus ieteikumus par to.”

2015.gadā fonda pārstāvji brauca gar robežu, skatījās automašīnu ceļus un tos iezīmē elektroniski mājas lapas kartē, bet iešana sāksies šogad, kad jaunieši ies paši un aicinās iet citus. Ceļa, takas veidošanā viņi iesaistīs visus interesentus, kuriem patīk staigāt, jebkurš cilvēks varēs noiet kādu gabaliņu. Kopīgi ceļš, kas ies maksimāli tuvu robežai, bet ne pa robežstigu, būs iestaigāts, apstaigāts un iezīmēts.

Enriko uzsver, ka projekta četri svarīgākie vārdi ir aplido, apceļo un apmīļo Latviju. Aplido – tas nav tikai fiziski pa gaisu aplidot, bet arī darīt to domās. Puiši gan plāno šogad ar moto paraplāniem aplidot, ar kājām, riteni, motociklu vai automašīnu apceļot, un ar īpašiem koncertiem apmīļot Latviju. Šī iniciatīva aizsākta jau 2015.gadā, kad kopā ar Renāru Kauperu grupas Prāta vētra koncertūrē stāstīts par šo ieceri cilvēkiem. Katrā novadā tiks organizēts vismaz viens koncerts, arī pie mums Valkas novadā, tajā kopā ar Renāru Kauperu un viņa draugiem piedalīties būs aicināti arī vietējie mūziķi.

Fonda aktīvākie cilvēki un atbalstītāji ir Enriko Plivčs, Žanete Jaunzeme - Grende, Andžejs Reiters, Haralds Šlēgelmilhs, Agnija Jansone, Andris Pikāns, Arturs Irbe, kurš kā fonda deleģēts pārstāvis Amerikā informē tur dzīvojošos tautiešus par šīm aktivitātēm un aicinās tajā laikā atgriezties Latvijā un draugi - fonds “Viegli”.

Puiši zina un ir pārliecināti, ka daudzi cilvēki apceļo, vai vēlas apceļot, Latviju pa tās perimetru, gar robežu. Stāsts par robežu ir katrā no mums, tagad šī doma ir kopīgi akumulējusies, tā, ka šis ceļš ir jāiezīmē, jāiziet pašiem un draugiem. Oficiālā ceļa, takas atklāšana, ar kopīgu dziesmu un ugunskuriem uz tās, būs dāvana Latvijai 100 gadu jubilejā 2018.gadā.

 

Projekta mērķis ir līdz 2018.gadam gar Latvijas pierobežu izveidot aktīvās atpūtas tūrisma ceļu, kas savienos kopā tūrisma pakalpojuma sniedzējus, amatniekus un apskates objektus!

Projekta realizācijas uzdevumi ir katrā pašvaldībā noorganizēt 2 dienu pārgājienu pa izveidoto taku un otrās dienas noslēgumā baudīt fonda "Viegli" koncertu; ceļu marķēt ar 100 lieliem stabiem un vairākiem maziem stabiem; izveidot filmu par taku „1836”; caur četriem gadalaikiem, uzfilmēt raidījuma ciklu ar cilvēkiem, kuri dzīvo takas teritorijā; izveidot dokumentālu filmu par takas tapšanas procesu; izveidot grāmatu „Aplido, apceļo, apmīļo Latviju” – tādā veidā veicinot aktīvo atpūtu, Latvijas apceļošanu un lauku attīstību; izveidot objektus vienojošu E-portālu.

 

2015.gadā projekta pārstāvji ir apzinājuši ceļu pa kuru var apiet apkārt Latvijai un uzsākusi filmēšanu. Sīkāk par šo procesu skati šeit: https://www.youtube.com/watch?v=yH2Ilhk9CQE

 

Sekosim līdzi, piedalīsimies un atbalstīsim fonda 1836 aktivitātes un iesaistīsimies takas izveidē, kas tiek plānota arī Valkas novadā!

 

Saziņai ar fonda pārstāvjiem:

e-pasts: fonds1836[uz]gmail[punkts]com

Tel.nr. +371 22075537

 

 

 

Foto: Zane Brūvere

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.