21.07.2022
Viduslaiku elpa Ērģemes pilsdrupās

VIDUSLAIKU ELPA ĒRĢEMES PILSDRUPĀS

 

30.jūlijā no plkst. 12.00 ar dūdas skaņām no daļēji atjaunotā Ziemeļu torņa Ērģemes viduslaiku pils pagalmā atdzīvosies dzīvās senatnes elpa Livonijas karapulka nometnē ar viduslaiku aktivitātēm, amatu meistariem, dažādām meistarklasēm un radošām darbnīcām, ko retrospektīvi īstenos vēstures izpētes un rekonstrukciju klubs “Rodenpoys”.

 

Pēcpusdienā  tornī skanēs  metāla pūšamo instrumentu kvinteta ‘Rīga” (A. Pogrebņaks- pirmā trompete, R.Šiliņš- otrā trompete, D. Tarasovs-mežrags, E. Šķetris- trombons, R.Brants- tūba), mūzika. Ansambļa repertuārs ir plašs un daudzveidīgs, no  baroka līdz pat džezam.

 

Plkst. 17.00  pagalmā muzicēs grupas “Dzelzs vilks” harizmātiskais mūziķis Juris Kaukulis un Kaspars Tobis

Pēc koncerta viduslaiku pavārmākslas gudrībās dalīsies  “latvju saimniece” Ilze Briede.

 

Vakarpusē pilsdrupās viesosies ceļojošais cirks  un ielu muzikante Evelīna Krama, būs iespēja kopā padziedāt un ievingrināt kājas ballītei.

Plkst. 21.00 kā jau pilsdrupās ierasts- balle,  muzicēs grupa ‘Kreisais pagrieziens”, kapela “Sudmaliņas”.

 

“Viduslaiku elpa Ērģemes pilsdrupās”  tiek organizēts ar Vidzemes plānošanas reģiona, Latvijas valsts mežu un Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu.

 

Ieeja 5,- EUR, bērniem līdz 13 gadiem ieeja bez maksas.

 

Apmeklētājiem no plkst. 12.00 būs iespēja iegādāties un mieloties ar gardiem ēdieniem, atspirdzinājumiem un alu.

Patīkamākai pasākuma baudīšanai var ņemt līdzi sedziņu, kur apsēsties, bet lietussargus, stikla taru un “pārtikas  groziņus” atstāsim mājās.

 

 

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.