11.07.2018
J.Cimzes Valkas mūzikas skolā koncertu sniegs klavieru kvartets “RIX”

29.jūlijā plkst.17.00 J.Cimzes Valkas mūzikas skolā koncertu sniegs klavieru kvartets  RIX. Kamermūzikas koncertā kvartets izpildīs J. Brāmsa  un A.Baloža skaņdarbus.

 

RIX klavieru kvartets ir dažādās pasaules malās dzīvojošu, pasaulē atpazīstamu, dažādos pasaules mūzikas pasākumos ievērību un laurus plūkušu četru draugu un domubiedru grupa: pianists Jānis Maļeckis, vijolnieks Sandis Šteinbergs, altiste Ilze Kļava un čellists Reinis Birznieks

 

Kolektīvs pastāv jau 25 gadus un tā mūziķu sastāvs satiekas Latvijā, lai kopīgi veidotu koncertprogrammas un uzstātos Latvijas koncertzālēs. Kvarteta koncerti notikuši ASV, Čehijā, Īrijā, kā arī Skandināvijas valstīs. Līdz šim Klavieru kvartets RIX uzstājies daudzos festivālos (“RojaL”, “Sansusī”, “Cēsu mākslas festivāls”, “Kuldīgas pilsētas svētki”), kā arī atsevišķos, bet regulāros koncertos (“Ziemassvētki sveču gaismā” Mazajā ģildē, koncerti Oleru muižā u.c.).

 

 

RIX klavieru kvartets ir saņēmis Latvijas Lielo Mūzikas balvu 2004. gadā par izcilām kamermūzikas programmām. Ansambļa repertuārā ir romantisma laikmeta autoru darbi, kā arī latviešu komponistu mūzika. Kvartets ir ieskaņojis trīs ierakstu CD – Olivjē Mesiāna Kvartetu laika galam 1999. gadā, Pētera Vaska un Tālivalža Ķeniņa klavieru kvartetus 2003. gadā un Riharda Štrausa, Johannesa Brāmsa un Kamila Sensānsa skaņdarbus klavieru kvartetam 2008. gadā.

 

Koncertu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.