02.02.2016
Iepazīsti „Ziemeļu stīgu” tūrisma izstādē „Balttour 2016”

Iepazīties ar „Ziemeļu stīgu” tūrisma izstādē ,,Balttour 2016” jūs aicina

četri novadi – Valkas, Naukšēnu, Rūjienas un Mazsalacas.

 

Auto ceļš Ziemeļu stīga ved ceļotājus gar pierobežu un pārsteidz ar unikāliem apskates objektiem un aktivitātēm, kas liek atkal un atkal šeit atgriezties. Nāciet un iepazīstieties ar amatnieku no sirds gatavotiem roku darbiem, nogaršojiet mājražotāju gardumus, uzziniet par aktīvās atpūtas iespējām un apskates objektiem, kurus apvij brīnumaini stāsti un leģendas.

 

Izstādē Balttour2016 Valkas novads iepazīstinās ar Valkas pilsētu (senāk WALK), kas ir viena no sešām dvīņu robežpilsētām pasaulē, kuras centru pārdala divu valstu robeža. Latvijas Valka ir Igaunijas Valgas dvīņu pilsēta pa kuru pastaigājoties bieži pat nevar pamanīt, ka esi nokļuvis citā valstī. Atbrauciet un palūkojiet, kurā rokā saldējums izkusīs ātrāk – Latvijas ziemeļos vai Igaunijas dienvidos! Ieklausieties, vai Varžupītes vardītes kurkst latviešu vai igauņu mēlē! Brauciet uz Valkas pilsētu un izmantojiet unikālu iespēju pabūt vienlaicīgi divās valstīs – ar vienu kāju stāvot Latvijā, ar otru Igaunijā.

 

Valkas novads ir bagāts ar unikāliem piedāvājumiem – iespēju pārnakšņot baznīcā, apskatīt kukaiņu viesnīcu, apmeklēt Vijciema čiekurkalti, kas pasaules mērogā ir unikāla ar savu vēstures elpu un aktīvo darbību mūsdienās, kura jau vairāk nekā 100 gadu ziemā silti smaržojot pēc sveķiem un dūmiem, palīdz atvērties čiekuram un dienasgaismu ieraudzīt tā dvēselei – sēklai. Izmantojiet iespēju apskatīt Jānim Cimzem - skolotāju skolotājam veltīto ekspozīciju ar vaska figūru. Briežu dārzs „Jasmīni” piedāvā apskatīt 150 graciozos briežus un stirnas, bet p/s „Kalnbundas” saimniece pasniegs jāšanas sporta pamatus un ziemā piedāvās izbraukt ar zirga vilktām kamanām un ragavām.

 

 Izstādē iepazīstieties ar pasākumiem Valkas novadā un jau tagad atzīmējiet savos plānotājos saldo Kūku festivālu, Meža dienas Kārķos, 19.Latvijas tautas mūzikas svētku lielkoncertu „Uzrausim danci Valkā”, kā arī lielo Valkas / Valgas Labdarības robežtirgu ar desu un grila festivālu, kas ilgs 2 dienas.

 

 Būsiet mīļi gaidīti Valkas novadā – Latvijas ziemeļu vārtos!

 

 

Naukšēnu novada burvību izbaudīsiet tikai to apciemojot!

 

Mūsu vēsture ir saistīta ar Naukšēnu muižu, tajos laikos sauktu par Schwarzenbrunn. Mūsdienās pie sakoptās Naukšēnu muižas pils ieejas Jūs sagaidīs divas lauvas, kuras tagad rotā arī Naukšēnu novada simboliku. Laiski atpūšoties uz muižas parka soliņiem, dzirdēsiet čalojam strūklaku.

 

Izstaipīt kājas un ietrenēt balsis varēsiet unikālajā, 2006.gadā celtajā estrādē – mušelī. Un, ja vēl ir vēlēšanās iepazīt muižkungu dzīvi, dziļāk parkā apskatāmas arī barona fon Grotes dzimtas kapenes, no kurām līdz mūsdienām gan saglabājušās tikai drupas.

 

Mēs atšķiramies ar to, ka mūsu novadā atrodas lielākais drumlins Austrumeiropā. 2014.gadā Ķoņu kalnā izveidota «Akmens izziņas taka», kur apmeklētāji var iepazīties ar interesantiem akmeņiem, kas ledājam atkāpjoties ir nokļuvuši Ķoņu kalnā. Šāda ekspozīcija ar Baltijas jūras modeli ir unikāla.

 

Vasaras sezonā baudāmas zemenes vietējā saimniecībā, sārtākiem vaigiem noteikti jānodegustē Naukšēnu vīni, kā arī jāpagaršo Valmieras minerālūdens un dažādu garšu rapšu eļļas. Gardi paēst un atpūsties aicina viesu māja «Ķoņu dzirnavas», kurš ir tūristu iecienītākais objekts Naukšēnu novadā. Dzirnavu senās vilnas pārstrādes iekārtas iekļautas arī grāmatā « Latvijas novadu dārgumi».

 

Laiski izbraukt ar kondolu «Ruhjas Donalds» pa mierīgo Rūjas upi, atpūsties un paēst, piedāvā kūrmājas «Rūjas Nāras».

 

Naukšēnu Disko soli izdejot un izzināt tā rašanos, iespējams Naukšēnu Cilvēkmuzejā, kur nopērkami arī vietējie suvenīri. Vienīgā vieta Latvijā, kur mēra Naukšēnu pirkstos un kilogramos. Bijušajiem un esošajiem naukšēniešiem iespēja parādīt savu piederību mūsu novadam, «iekaļot» savu vārdu metāla plāksnītē un iekarinot to Naukšēnu Cilvēkkokā!

 

Noteikti apskatāma «Baltijas ceļa» piemiņas zīme - septiņu rokās sadevušos cilvēku silueti, Unguriņu robežpunktā uz Latvijas – Igaunijas robežas, kur ik gadu latvieši un igauņi no jauna izjūt vienotību un atceras 1989.gada notikumus.

 

Atbrauciet un redzēsiet paši!

 

 

Rūjiena – zaļā mākslas pilsēta!

 

Ja esiet nolēmuši paceļot, atpūsties un pie reizes uzzināt par dzīvi laukos un mazpilsētās, tad brauciet pa autoceļu ,,Ziemeļu stīga”, izmantojiet tūrisma karti vai savu laptopu….un dodieties ceļā.

 

Tas, ko iepazīsiet šeit Rūjienas novadā, ir patiesi jauki Latvijas lauku cilvēki, kuru saimniecības izceļas ar ko īpašu. Saimnieki jums izrādīs savas saimniecības, pacienās ar īstiem lauku labumiem – medu, pienu, zivīm, pankūkām un ķirbju sukādēm. Amatnieki iepazīstinās ar savu arodu  un ļaus izmēģināt pašiem.

 

Uzzināsiet kā top saldējums, kā cep maizīti un gatavo linu audumus. Varēsiet sajust, kur slēpjas mazpilsētas burvība! Kopā ar pilsētas gidu uzzināsiet kāpēc ,,Sējējam” kaklā rēta, kur atrodas Glendonas kalni, ko Gulbenes Gulbis un Ventspils Ļeņins dara Rūjienā, kāds bija R.Slokenberga īsākais sprediķis, no kādām ogām gatavo muraku zapti, kāpēc japāņi Rūjienā iestādīja sakuru….

 

Esat mīļi gaidīti Rūjienas novadā! 

 

 

Mazsalacas novads – Mazs novads ar lielu atbalsi!

 

Mazsalacas novada krāšņums ir saistāms ar Salacas upi. No krastiem uz Salacu raugoties, ikvienā gadalaikā acīm paveras neaizmirstams skats. Vasarā Salaca gaida laivotājus, lai paraudzītos uz novadu un Skaņokalnu no citas, vēl aizraujošākas puses. Mazsalacas novada lepnums ir Skaņaiskalns, kas ir viens no Latvijas populārākajiem ģeoloģiskajiem veidojumiem. Skaņākalna dabas parkā var klausīties putnu dziesmās, pastaigāties gar Salacas krastiem, vērot klintis un ļoti labi pavadīt laiku svaigā gaisā. Skaņākalna atbalss ir vienīgā šāda veida atbalss Latvijā. Novada burvība slēpjas ne tikai dabas skaistumā, bet arī tā vēsturē un kultūras pieminekļos - piecsimt gadu seno barona mantojumu un tā laika sakrālajām celtnēm. Mazsalacieši visos laikos bijuši aktīvi un prasmīgi ļaudis. Viesojoties Mazsalacas novadā, jums ir iespēja ne tikai baudīt dažādus lauku labumus, bet aplūkot retro auto kolekciju, uzzināt kā tiek veidoti velosipēdi un citas aktivitātes. Mazsalaca jau izsenis ir seno velosipēdu meka Latvijā, jo kur gan citur, ja ne Mazsalacā dzimuši tādi velosipēdu meistari kā Gustavs Ērenpreiss un Voldemārs Veide. Tāpēc vasarā, jūlija mēnesī, jau laicīgi ieplāno Mazsalacas veco velosipēdu svētku apmeklēšanu un dalību parādes braucienā. Mums ir ko redzēt, dzirdēt, sajust un izgaršot!

 

Uz tikšanos Mazsalacas novadā!

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.