15.06.2018
Ielīgošanas aktivitātes Kārķu pagastā

21. jūnijā plkst. 20.30 Tradīciju salā Kārķu pagasta iedzīvotāji un viesi aicināti pievienoties fonda ,,1836 ”  pasākumam  ”Izgaismo Latviju!”.

Katrs akcijas dalībnieks aicināts līdzi nest savu malkas pagalīti, lai ar savu nesumu stiprinātu kopīgo uguni. Kopā sieviešu ansambli “ Tik un tā” Danas Zirnes vadībā dziedāsim spēka dziesmas Latvijai.

Iedegsim ugunskurus visapkārt Latvijas robežai! 

 

22. jūnijā plkst. No plkst. 17:00 pie Eko klases notiks izkapts pļaušanas sacensības, kur dalībniekiem būs noteiktā laikā (3 min sievām un 5 min vīriem) jācenšas nopļaut pēc iespējas vairāk zāles, kuru pēc tam liks paunā un nosvērs, tādējādi noskaidrojot labākās pļāvējas un pļāvējus.

 
Pēc pļaušanas sacensībām turpat norisināsies Spēka sacīkste, kurā noskaidros stiprāko sievu un stiprāko vīru! 
 
Sievām un vīriem būs jāveic spēka 3 uzdevumi- sievas nesīs "iepirkuma maisiņus" (ūdens muciņas), stums "bērna ratiņus" (ķerru ar smagumu) un vilks "vīru" ( virvē iesiets smagums), bet vīri cels "sievu" (baļķi), vels "sievasmāti" (siena rulli) un nesīs "sievas rokassomiņas" (smagus saiņus).
 

plkst. 20.00 Kārķu Dabas koncertzālē – ielīgošana “ Šurp, Jāņa bērni!”
Lai koptu latviskās tradīcijas, lieli un mazi Jāņa bērni tiek aicināti uz latvisku ielīgošanu. Svētkus ar rotaļām, dziesmām, vainagu pīšanu, dabu un gaismu godinošiem rituāliem kuplinās folkloras kopa "Mežābele".  Jāņa tēvs cienās ar alu un sieru, Jāņa māte vārīs zāļu tēju, bet mazākie Jāņa bērni varēs piedalīties radošās darbnīcās.

 

Lai svētku gaidīšanas laiks ir pilns prieka un burvības!

 

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.