26.10.2017
Iedzīvotāji aicināti piedalīties Lāčplēša dienas pasākumā

11. novembrī, Lāčplēša dienā, pulksten 19.00 Valkas ev.lut.baznīcā sāksies Svētbrīdis. Uz Raiņa ielas pie  baznīcas notiks stāšanās lāpu gājienam.

 

19.30 lāpu gājiens no baznīcas virzīsies  pa Raiņa  un  Rīgas ielām , uz brīdi apstāsies  pie monumentālā Valsts karoga Lugažu laukumā. Pēc tam gājiena dalībnieki pa Beverīnas - Raiņa – Ausekļa un Rūjienas ielām ies uz Latvijas atbrīvošanas cīņās kritušo Ziemeļvidzemes karavīru Brāļu kapiem.

 

Brāļu kapos ap plkst.20.30 sāksies Atceres brīdis . Šogad tiks atklātas astoņas Valkas novada Lāčplēša Kara ordeņa kavalieru piemiņas stēlas.

 

Jaunsardzes un informācijas centra iniciētā projekta „Atceries Lāčplēšus” iecere ir apzināt Lāčplēša kara ordeņu kavalierus, kas varonīgi cīnījās par Latvijas valsti, un uzstādīt cienīgu piemiņas zīmi stēlas veidolā –  kā pateicību no Latvijas tautas. Latvijas valsts pirmais un augstākais apbalvojums – Lāčplēša Kara ordenis – piešķirts 89 Valkas novadniekiem; viņu vārdi un dzimšanas dati iegravēti 8 piemiņas zīmēs, kas kalpos kā valsts atpazīstamības simbols un vieta, kur Lāčplēša dienā pulcēties tautai un aizdegt svecītes par Latvijas Brīvības cīņās kritušajiem kavalieriem. Stēlas veido mākslinieks Jānis Strupulis.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Līga Pandalone

Valkas pilsētas kultūras nama

Direktora vietniece

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.