26.01.2018
Aicina uz laikmetīgās dejas izrādi "Ārā"

24.februārī plkst.19.00, Valkas pilsētas kultūras namā laikmetīgās dejas kompānija “Ārā” un izrādes veidotāji piedāvā lielu ievērību guvušās izrādi “Ārā” .

 

Horeogrāfes Olgas Žitluhinas pilna vakara laikmetīgās dejas izrāde „Ārā” tapusi, iedvesmojoties no Henrika Ibsena lugas „Brands” tēmām. Izrāde gan neseko lugas sižetam, bet par vienu no būtiskiem jautājumiem gan izrādē, gan tās radīšanas procesā kļuvis hrestomātiskais Branda moto “Tiks piedots – ja tu neiespēji, bet mūžam ne – ja negribēji”, pētot mūsdienu cilvēka spēju iziet ārpus ierastās komforta zonas augstāku mērķu vārdā.

 

Recenzijās izrāde salīdzināta gan ar spožu lodi lēzenajā teātra ainavā, gan ar dzeju un jaunības enerģijas lādiņu:

Sākotnējais impulss – Ibsena Brands – izrādē ir “izkusis” bez mazākajām šuves vietām. Nevaicājiet, kas šeit ir Brands (tāda nav, vai tādi ir visi) vai kā laikmetīgās dejas Latvijā ciltsmāte Olga Žitluhina konceptuāli polemizē ar Ibsena lugu. Ārā dzejolim līdzīgais ķermenis veidojas no kustības, skaņas, gaismas, gaisa plūsmas, vārda atlūzām, „Dzelzs vilka” robustuma un autentiskā sniega trausluma, arī no paša skatītāja iekšējās pasaules matērijas, kurš ir iejaukts visā notiekošajā. /Undīne Adamaite, KDi/

Olgas Žitluhinas dejas izrāde “Ārā” (..) ir pārsteidzoši gaiša, cilvēka (gara) dzīvi apliecinoša un jaunības enerģijas uzlādēta. /Dita Eglīte, Satori/

 

Izrāde guvusi cildinošas skatītāju un kritiķu atsauksmes, nominēta laikraksta „Diena” Gada balvai kultūrā un raidījuma „100 g kultūras” balvai „Kilograms kultūras”, kā arī saņēmusi „Autora balvu 2014” un „Spēlmaņu nakts 2014” balvas nominācijās “Gada sasniegums laikmetīgākā dejā” un“Gada scenogrāfs” (Gints Gabrāns).

 

 

Veiksmīgās izrādes nosaukumu horeogrāfe un izrādes dejotāji, Latvijas Kultūras akadēmijas horeogrāfijas programmas absolventi, pieņēma par savas dejas kompānijas nosaukumu, un kopš 2015. gada rudens kompānija “Ārā” regulāri piedāvā laikmetīgās dejas izrādes.

 

 

Radošā komanda:

Horeogrāfe Olga Žitluhina

Dejas dramaturģe Inta Balode

Mūzika un dzīvais izpildījums: Juris Kaukulis un Kaspars Tobis („Dzelzs vilks”)

Scenogrāfs Gints Gabrāns

Tērpu māksliniece Šeila

 

 

Īsu ieskatu izrādē var gūt: https://www.youtube.com/watch?v=EV34-k1ISro

 

Ieeja - bez maksas.

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.