13.01.2016
Sēņu maršruts Valka-Mežole
  • Maršruta atrašanās vieta: pie Valkas – Zaķu ceļa
  • Botāniskā ceļveža e-brošūra

Sēņošana pie Valkas- Zaķu ceļa ( P 23), kur aptuveni 10 km garumā abpus ceļam ir redzami tipiski priežu sili ar kladonijām un citām ķēpju sugām, kas veido plašus paklājus. Te slejas lieli kāu vaļņi, kas veidojušies savulaikvejam izveidojot lielu iekškontinentālu kāpu masīvu. Kā jau priežu mežos- gailenes, sviestabekas, bekas (Leccinum, Suillus). Tālāk – Aumeisteru paugurvalņa skaistās ainavas.

Mežolē atrodas vieni no bioloģiskās daudzveidības ziņā bagātākajiem dabiskajiem skujkoku mežiem – t.s. borālie meži. Tā kā meži ir salīdzinoši veci, te ir iespēja atrast tādas sēnes, kas ir dabisko mežu indikators : melnsvītras cietpiepi  ( Phellinus nigrolimitatus), šokolādes jungūniju ( Junghuhnia collabens), kā arī ar adatiņām klāto saraino rūsassēni ( Asterodon ferruginosus).

 

Botāniskā ceļveža mērķis ir ikvienam palīdzēt saskatīt tās augu un sēņu sugas, kas atrodas mums visapkārt, kā arī sniegt interesantus faktus par tām.

Izdevums sastāv no četrām sadaļām: “Vērts redzēt” ir iekļautas interesantākās ar botānisko tēmu saistītas takas, dižkoki, muzeji un interesantas saimniecības. Sadaļā “Augu un sēņu maršruti” izveidoti jau gatavi maršruti, kur varat doties sēņot vai iepazīt dažādus interesnatus augus. “Sugu noteicēja” sadaļā iekļauti gandrīz 400 g.k. sastopamo augu un sēņu sugu fotoattēli, kas palīdzēs tos vieglāk atpazīt un noteikt dabā. Savukārt sadaļā “Saudzē!” ir uzskaitītas un īsi aprakstītas tās aizsargājamās sugas, ko nereti savas nezināšanas dēļ noplūcam.

Kopumā ceļvedī iekļautas 14 dabas takas, 24 diži koki, 14 botāniskie dārzi un dendrāriji, 11 lauku labumi un citi objekti, 5 augu un sēņu maršruti.

Ja Jums ir interese par izdevumu, jautājiet “Lauku ceļotājam” – lindad[uz]celotajs[punkts]lv vai 67617600.

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.