07.01.2016
Vijciema Ev.Luteriskā baznīca

Viena no astoņām Latvijā esošajām koka dēlīšu apšuvuma baznīcām, kas celta 1852.gadā. Šeit atrodas republikas nozīmes mākslas pieminekļi – altāris, un kokā gleznota altārglezna „Svētais vakarēdiens”. Apskate par ziedojumiem.

 

Vijciema baznīca, celta 18. gs., ir vienjoma halles tipa koka guļbūves celtne uz laukakmeņu pamatiem. Ļoti īpatnēja ir sienu ārējā apdare - sienas apšūtas ar zvīņveida koka dēlīšiem. Sākotnēji no tiem bijis veidots arī baznīcas jumts. Tagad baznīcas divslīpju jumtam, kā arī četrstūru zvanu tornim ir skārda segums.

 

Fasāžu dekors ir ļoti atturīgs - apšūtās sienas sadala vertikāli koka konstruktīvie elementi. Ēkas izteiksmību vairo lieli sešpadsmit rūšu logi ar smailloka arkām un dekoratīvu balti krāsotu aplodu.

 

Baznīca restaurēta 1992. gadā pēc Jirgenu dzimtas iniciatīvas un par tās ziedotiem līdzekļiem. Lielākie remonta darbi: baznīcas ārpuses zvīņveida skaidu apšuvums, altāra restaurācija, kroņluktura restaurācija.

 

Vijciema ev. lut. draudzē ir 86 draudzes locekļi. Darbojas Svētdienas skola. Jau kopš 1998. gada Vijciema baznīcā kalpo mācītājs Raitis Jākobsons. Dievkalpojumi Vijciema draudzē notiek katra mēneša pirmajā un trešajā svētdienā plkst. 11.00.

 

 

Atrašanās vieta: Vijciema pagasts

GPS 57o35’2’’ 25o57’2’’
Tālrunis: +371 26356379

Atrašanās vieta kartē: šeit

Kartes avots: Baltic maps

 

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.