07.01.2016
Medību pils

Vijciema pagasts ir bagāts ar mežiem. Meža stigu krustojumā, ziemeļaustrumos no Vijciema 1899. gadā tika uzcelta Medību pils, kur apmetās kungi (muižkungi, baroni), kad devās medībās. 1905. gada revolūcijas, nemieru laikā, pils tika nodedzināta, bet jau līdz 1907.gadam tās vietā uzcēla jaunu mūra ēku – medību pili, kas restaurēta 1989. gadā un saglabājusies vēl šodien. Pils lielajā zālē ir senlaicīgs kamīns, pie sienām aļņu un stirnu ragi. Ilgus gadus pils stāvēja aizmirsta un pamesta.

 

1989. gadā Gunāra Kugas vadībā tika veikti ievērojami remontdarbi, glābjot ēkas jumtu un koka konstrukcijas, veicot iekštelpu remontdarbus. Te tika izveidota VEF mednieku atpūtas bāze, kur uz medņu medībām braucis pat atjaunotās Latvijas valsts prezidents Guntis Ulmanis un Lietuvas prezidents Aļģirds Brazauskis. Taču VEF pienāca grūti laiki un īpašums atkal tika pārdots un ilgu laiku netika apdzīvots.

 

Šobrīd Medību pils ēkā notiek remontdarbi un vasaras otrajā pusē šeit tiks vērts neliels mājīgs viesu nams, aicinot ciemos visus, kas vēlas iepazīt vēsturiskās ēkas stāstu un apkārtnes kultūrvēstures un dabas tūrisma objektus, baudīt mieru un klusumu un atjaunot enerģiju tālākam dzīves "skrējienam".

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.