07.01.2016
Ērģemes baznīcas drupas

Ērģemes Evaņģēliski luteriskā baznīca bija viens no skaistākajiem dievnamiem Latvijā. Vēstures gaitā baznīca ir vairakkārt cietusi.

Pēc pirmā pasaules kara tā nodega, bet vēlāk draudze pati to atjaunoja par saviem līdzekļiem, ziedojot 32000Ls. Šogad aprit 440 gadu, kopš baznīca un draudze pirmo reizi pieminēta vēsturniekiem zināmajos rakstos, tad tā bija celta no koka un saucās Svētās Annas baznīca.

Ēku nodedzināja 17. gadsimta 60. gados. 1968. gadā būvmeistars Heinrihs Vēde kopā ar palīgu Kristianu Videkenu uzcēla pagaidu baznīcu, bet jau pēc četriem gadiem to nodedzināja krievu karaspēks. 1726. gadā Vidzemes ģensuperintendents nosprieda, ka jāceļ jauna baznīca Dievam par godu. 1920. gadā baznīca kārtējo reizi nodega un to atjaunoja draudze. Pēdējais dievkalpojums Ērģemes baznīcā notika 1944. gada septembrī. Pēc tam to sagrāva Sarkanās armijas aviācija, bombardējot Ērģemi. Baznīca bija mūra garenbūve ar taisnstūra altārdaļu un izvirzītu torni ar barokālu smaili. Ēkai bija uzlikts šindeļu jumts. Altāra retablā bija Frankfurtes gleznotāja Oto Donnera fon Rihtera gleznotā darba “Kristus apskaidrošana” kopija. Dievnamā atradās ērģeļmeistera Herberta Kolbes būvētās ērģeles.

 

Atrašanās vieta: Ērģeme

GPS 57o48'40" 25o49'50"

Atrašanās vieta kartē: šeit

Kartes avots: Baltic maps

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.