17.08.2016
Ciemos pie Valkas novada mājražotājiem

9.augustā, Valkas novada domes kooperācijas speciāliste Sniedze Ragže, tūrisma informācijas biroja vadītājs Dainis Čapiņš, lauku tūrisma speciāliste Sandra Pilskalne un sabiedrisko attiecību speciāliste Aksana Markoviča, apciemoja 5 novada mājražotājus. Tūrisma informācijas birojs vēlas piedāvāt iespēju tūristiem un citiem interesentiem viesoties šajās saimniecībās un novērtēt to darba augļus savām acīm.

 

Pirmais apskates objekts ir zemnieku saimniecība "Kalnbundas", kas atrodas 1,5 km attāluma no Zāģezera. Tajā saimnieko Laima Lāce un šeit tiek piedāvāts aktīvais tūrisms - ir pieejama kempinga vieta, iespēja kurt ugunskuru, baudīt izjādes ar zirgiem Laimas uzraudzībā, savukārt ziemas sezonā interesentiem ir iespēja vizināties ar zirgu vilktām kamanām. Ja vēlaties gūt iemaņas jāšanā un baudīt atpūtu pie dabas krūts, šī ir īstā vieta, kur to darīt! Kontakti: Laima Lāce, laima_lace321[uz]inbox[punkts]lv, tālrunis + 371 26543796.

 

Ērģemes pagasta Z/S “Dambīšos” saimnieko Līvija Kreile. Līvijas sirdslieta - aušana - vasarā tiek atstāta otrajā plānā, jo tad, kopā ar ģimeni tiek veikti saimniecības darbi. Tomēr ziemā pēc individuāliem pasūtījumiem tiek austas segas, villaines, tautiskie brunči, galda salvetes, mēbeļu pārvalki, plecu apmetņi, vīriešu tauriņi un daudzas citas lietas. Šī ir lieliska vieta, kur mielot acis ar krāsainiem audumiem un iegādāties ko tuvu latvieša dvēselei. Kontakti: Līvijas Kreile, livijakreile5[uz]inbox[punkts]lv, tālrunis: +371 26673551.

 

Kārķu pagasta “Jaunrozēnu” īpašnieki ir Mārīte un Ģirts Kalniņi. Viņu vadībā septembrī tiks izrādīts Veckārķu muižas "Ledus pagrabs", kam pašlaik top jaunas durvis un trepes. Mārītei padodas aušana - visskaistāk izdodas tieši pārklāji, kurus iespējams gan apskatīt, gan iegādāties. Šajā saimniecībā būs iespēja aplūkot interesantu galdnieku darbarīku kolekciju, kā arī nobaudīt seno Kārķu tradicionālo ēdienu - “plakšu putru”. Nākamgad "Ledus pagraba" īpašnieki plāno piedāvāt arī telšu un ugunskura vietu atpūtai brīvā dabā. Kontakti: Mārīte Kalniņa, Ģirts Kalniņš, Kārķu pagasts “Jaunrozēni”, marite[punkts]kalnina[uz]inbox[punkts]lv, kalnins_girts@inbox. lv, tālrunis +37128619997.

 

Arī Balva Ziediņa, zemnieku saimniecības "Lejnieki" īpašniece, atrodas Kārķu pagastā. Saimniece gatavo dažādus mājas sierus ar kuriem arī mēs tikām cienāti. Pirms tam saimniecībā Balva nodarbojās ar graudkopību un piena lopkopību. Šobrīd darbības nozare ir mainīta, taču iepriekšējos gados gūtā pieredze lieti noder mājražošanā. Proti, viss piens, kas tiek iegūts no gotiņas Saules, tiek pārstrādāts gatavojot siera bumbiņas, biezpienu un sierus ar dažādām piedevām (dillēm, baziliku, papriku, ķimenēm u. c.). Saimniecībā iespējams iegādāties arī svaigu pienu. Tūristiem un visiem, kurus interesē siera gatavošanas process, ir iespēja piedalīties siera siešanā, degustēšanā, kā arī šīs produkcijas iegādē. Kontakti: Balva Ziediņa, iepriekš pieteikties pa tālruni +371 28396672.

 

Zemnieku saimniecības “Rudzīši” (Kārķu pagasts) īpašnieki ir Anna Tropa un Arturs Bērziņš. Šajā saimniecībā tiek audzēti dažādi mājputni (dažādu sugu vistas, zosis un pīles), cūkas un truši, kā arī tiek piedāvāta putnu dārza un šo mājdzīvnieku apskate. Kā viens no interesantākajiem dzīvniekiem šeit ir sprogainās Mangalica cūkas jeb "aitu cūkas". Ņemot vērā, ka šī šķirne ir izturīgāka par parastajām mājas cūkām, tad saimnieki nākotnē plāno paplašināt šo dzīvnieku pulku. Putnu daudzveidība saimniecībā tiek papildināta izmantojot inkubatoru. Visiem interesentiem tiek piedāvāta iespēja iegādāties vistu olas. Tāpat saimniecība nodarbojas ar malkas sagatavošanu un piegādi, un kokmateriālu izvešanu. Kontakti: rudzisi47[uz]inbox[punkts]lv, Anna Tropa, +37129718433, Arturs Bērziņš, +37129723323.

 

Mēs turpināsim iepazīt arī citus Valkas novada mājražotājus un sniegt informāciju par interesantākajiem piedāvājumiem.

 

Informāciju sagatavoja: tūrisma informācijas biroja vadītājs Dainis Čapiņš

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.